Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Program edukacyjno-wychowawczy w naszym przedszkolu jest realizowany zgodnie z wytycznymi wynikającymi z podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Aby w pełni realizować proces dydaktyczno-wychowawczy z korzyścią dla rozwoju naszych wychowanków, tych zdrowych jak i tych o specjalnych potrzebach edukacyjnych, będziemy korzystać z następujących programów edukacyjnych:

ABC... Program wychowania przedszkolnego XXI wieku

Dziecięca matematyka.

Program dla przedszkoli, klas zerowych i placówek integracyjnych

Program: Klucz do uczenia się

 

W naszym przedszkolu realizujemy alternatywne metody edukacyjne w zależności od potrzeb edukacyjnych dzieci. Bardzo bliska jest nam indywidualizacja w edukacji gwarantująca sukces  stałego rozwoju intelektualnego dziecka. Pomagamy dziecku w poszukiwaniu uzdolnień i małych talentów, pielęgnujemy je i dbamy o ich rozwój.

Dodatkowo w tym celu wykorzystujemy:

-  elementy metody Marii Montessori

-  elementy pedagogiki zabawy „Klanza”

-  elementy metody Dobrego Startu  M. Bogdanowicz

-  elementy metody kinezjologii edukacyjnej

-  projekty edukacji artystycznej i autorskie programy edukacyjno-wychowawcze opracowane przez twórczych nauczycieli przedszkola.

 

W ofercie naszego przedszkola znajdziesz także:

- gimnastykę korekcyjną

- zajęcia logopedyczne: grupowe i indywidualne

- muzykoterapię

- klubik małych artystów plastyków

- klubik regionalny

- klubik małych konstruktorów

- improwizację taneczną

- taniec towarzyski

- jogę dla dzieci

- język angielski i niemiecki

Propagujemy aktywny i zdrowy styl życia, wychowanie ku kulturze przez kontakt ze sztuką od najmłodszych lat. Organizujemy spotkania z aktorami i muzykami, twórcami i artystami, a także wycieczki do galerii i muzeów ze szczególnym uwzględnieniem zabytków naszego miasta.

Absolwent naszego przedszkola będzie w przyszłości człowiekiem otwartym i wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka, a także na piękno wokół, będzie znał swoje miejsce w Europie, na świecie i w grupie. Będzie ciekaw życia, radosny, pewny siebie i  zainteresowany światem.